İslami Hacamat
En Kısa Tanımıyla Hacamat Nedir ? Ne işe Yarar ?
Hacamat vücutta birikmiş kirli kanların dışarıya atılması işlemidir. Oldukça kolay ve basit bir yöntem olan hacamat ile vücudunuz daha zinde bir hale gelir. Hacamat hakkında daha fazla bilgi edinmek için merkezimizi ziyaret edebilirsiniz.
Hacamat Hakkında Daha Fazla Bilgi

Bedensel zindelik için hacamatın önemi

Bedensel zindelik için hacamatın önemi

Günümüzün en büyük sorunlarından birisi de beden hantallığı ve yorgunluktur. Yoğun iş temposu ve stresli yaşam tarzı bedeni halsiz bırakmakta ve tükenmişlik hissi vermektedir. Özellikle bedensel yorgunluk, ruhsal çöküntü ile birleşince bedensel fonksiyonlar iş görmez hale gelebiliyor. İnsan bedeni bir çok zorluğa dayanıklı olarak yaratılmış olsa da belli bir noktadan sonra yenilenme ihtiyacı duymaktadır. Bu yenilenme hem zihinsel hem bedensel hem de ruhsal boyutta olmalıdır. Bedensel zindelik için hacamatın önemi burada ortaya çıkmaktadır. Bu yazımızda “bedensel zindelik” konusunda hacamat nasıl bir fayda sağlamaktadır, “zihne ve ruhsal yaşama ne gibi olumlu etkileri var ” gibi konuları ele alacağız.

Hacamat bedensel zindelik için neden önemlidir ?

Hacamat insan bedeninde birikmiş kirli kanların dışarı atılması işlemidir. Arabalarda yağ eskidikçe arabanın motor sağlığı bozulduğu gibi, insan bedeninde de eski kanlar arttıkça bedensel sağlık bozulmaya başlar. Hacamat eski kanları dışarı alarak yerine yeni kanların üretilmesine sebep olur. Böylece eski kan yerine yeni kan gelmiş olur. Yeni kan insanı daha zinde tutmak için oldukça önemlidir. Birçok uyku probleminin altında eski kan varlığı yatmaktadır. Hacamat sonrası birçok kişinin uyku problemi düzene girmektedir.

Eski kanlar özellikle kılcal damarların zamanla tıkanmasına sebep olmaktadır. Bu tıkanmalar da insan bedeninde farklı problemlere sebebiyet vermektedir. Bu tür sorunların önüne geçmek için yılda en az 2 defa hacamat yaptırmak oldukça faydalı bir tercih olacaktır.

Hacamat zihinsel dinginlik için neden önemlidir ?

Bedensel tıkanıklıklar ve kalınlaşmış kan insan bedenini yorduğu gibi zihinsel yorgunluğa ve strese de sebep olmaktadır. Hacamat ile rahatlayan bedensel fonksiyonlar zihinsel rahatlamaya da sebep olmaktadır. Zihinsel dinginlik, öncelikli olarak bedensel dinginlik ve sağlıklı olmakla yakından ilgilidir. Bağışıklık sisteminin güçlü olması ve bedensel sıhhatin tıkırında olması, hormonsal işleyişi olumlu etkileyeceğinden, zihinsel işleyişe de olumlu katkı sağlayacaktır.

Hacamatın manevi etkisinden bahsettiğimiz yazımızı da konu bütünlüğünün tamamlanması için okumanızı tavsiye ederiz.

15 Eylül 2022
Etiketler:

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?