İslami Hacamat
En Kısa Tanımıyla Hacamat Nedir ? Ne işe Yarar ?
Hacamat vücutta birikmiş kirli kanların dışarıya atılması işlemidir. Oldukça kolay ve basit bir yöntem olan hacamat ile vücudunuz daha zinde bir hale gelir. Hacamat hakkında daha fazla bilgi edinmek için merkezimizi ziyaret edebilirsiniz.
Hacamat Hakkında Daha Fazla Bilgi

En Faydalı Hacamat Noktaları Neresidir?

En Faydalı Hacamat Noktaları Neresidir?

Vücudun enerjisini öldüren ve içerdiği bileşenler ile hastalıklara da davetiye çıkaran pis kanın atılmasını amaçlayan tedavi için vücudun her bölgesi uygun görülüyor. Ancak bazı hacamat bölgeleri çok daha hayırlı görülüyor. Çünkü bu bölgeler vücudun hem fikren hem de fiziken yönetim merkezini içeriyor. Yaşantımızı derinden etkileyen bu bölgeler üç başlıkta toplanıyor.

En Faydalı Hacamat Bölgeleri Arasında İlki: Kahil Bölgesi

Hacamat noktaları arasında kahil bölgesinin apayrı bir yeri vardır. İki küreğin ortasında 10 santim yukarısını ifade eden bu bölge aynı zamanda kulunç bölgesi olarak da ifade edilmektedir. Peygamber Efendimiz de kahil bölgesinden sıklıkla hacamat yaptırmış ve yaptırılmasını tavsiye etmiştir. Bu bölge kirli kanın çok çabuk toplandığı bölgelerin başındadır çünkü vücut hareketlerinden en az faydalanan alandır.

Yorgun mesailer ya da duruş bozukluklarında öncelikle akla bu bölge geliyor. Masaj yapılması ile nispeten bir rahatlama sağlanıyor ancak kesin çözüm olmuyor. Çünkü kirli kan orada kaldığı sürece ağrı devam ediyor ve kulunç oluşumları engellenemiyor. Neden entesirli hacamat bölgeleri arasında gösterildiği seanstan sonra hastalar daha iyi anlıyor. Çünkü hastaların enerjisi yükseliyor, sırt ağrıları azalıyor, migren ağrıları son buluyor.

Hacamat Noktaları Arasında İkinci Faydalı Alan: Bel

Hacamat yaptırmak isteyenlerin büyük çoğunluğu genel şikayetler ile geliyor. Durgunluk, baş dönmesi, sinirlilik, enerji düşüklüğü, uyku, tembellik gibi sorunlar dile getiriliyor. Bel bölgesi hem genel bir rahatlama sağlamakla birlikte vücudun dinamik olması için koruyucu bir görev üstleniyor. Ortalama 4-5 kupanın kullanıldığı bel hacamatında, vücudun baş ve ayak kısmına da etki ediliyor.

Bel fıtığı, mide ağrısı, karın boşluğu sancısı, adet sancısı, karaciğer sızısı, idrar kaçırma, böbrek problemlerinde faydası çok bellidir. Diğer hacamat noktaları ile arasındaki en önemli fark genel bir uyarıcı vazifesi görmesidir. Ancak duyarlı hücrelerle çalışıldığından görevli personelin yetkin olması aranmalıdır.

Hacamat Bölgeleri İçerisinde Hassas Bir Nokta: Kasık

Genelde 3 kupa kullanılarak yapılan kasık bölgesi hacamatı; daha çok cinsel ve üreme sorunları için tercih ediliyor. Cinsel isteksizlik, erken boşalma, bel ağrısı, çıban, kızarıklık, kaşıntı gibi çeşitli problemlerin tedavisinde kullanılır. Bu bölge hem dinen hem de uyarılan hücreler bakımından oldukça titiz olunması gereken bir yerdir. Diğer hacamat bölgeler için www.islamihacamat.com sitesinden faydalanılabilir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?