İslami Hacamat
En Kısa Tanımıyla Hacamat Nedir ? Ne işe Yarar ?
Hacamat vücutta birikmiş kirli kanların dışarıya atılması işlemidir. Oldukça kolay ve basit bir yöntem olan hacamat ile vücudunuz daha zinde bir hale gelir. Hacamat hakkında daha fazla bilgi edinmek için merkezimizi ziyaret edebilirsiniz.
Hacamat Hakkında Daha Fazla Bilgi

Hacamat Öncesi ve Sonrası Ne Yenmeli

Hacamat Öncesi ve Sonrası Ne Yenmeli

Günümüzde binlerce kişi hacamat yaptırmak için uzmanlara başvuruyor. Eski bir teknik olmasına rağmen henüz istenilen bilgi düzeyine ulaşılamıyor. Daha sağlıklı bir vücuda ulaşmak isteyen kişiler tedavi için randevu aldıktan sonra ne yapacaklarına dair araştırma yapıyor. Hacamat öncesi ve sonrası ne yenmeli ya da nasıl hazırlıklar yapılmalı diyerek ön bilgi ediniyor.

Hacamatın aksamaması ya da daha iyi bir sonuç elde edilmesi için uzmanın verdiği önerilere dikkat edilmesi gerekiyor. Hem hacamat öncesindeki hem de hacamat sonrasındaki ayrıntıları önemseyen hastalar, daha fazla verim alıyor. Yeme içme kurallarına riayet etmeyen hastalar ise hacamat faydalarından yararlanamıyor.

Hacamat Öncesi Ne Yenmelidir?

İslamihacamat.com sitesindeki uzman görüşlerine göre hacamatın sihirli sonuçlarını görmek için oldukça hassas davranılmalıdır. Öncelikle hacamat randevusunun olduğu günden geriye doğru 3 günlük süreçte hayvansal gıdalar bırakılmalıdır. Kanı sulandırma özelliği bulunan meyve, sebze ve ilaçlar terk edilmelidir. Bununla birlikte bol su tüketilmelidir. Su içme isteği olmasa bile vücut zorlanmalıdır. Ayrıca hacamat günü ile son cinsel ilişki arasında en az iki gün olmalıdır.

Hacamata hazırlanırken vücut yorulmamalı ve ağır işlerden uzak durulmalıdır. Randevu saatinde dinamik olunmalıdır. Hacamat öncesi ve sonrası ne yenmeli diyenlerin merak ettiği bir başka husus da oruçtur. Oruçlu olmak tedaviye engel değildir hatta birçok uzman tarafından daha makbul görünmektedir. Oruçlu olmayan hastalar ise yeme içme işlemini 3 saat önceden sonlandırılmalıdır.

Hacamat Sonrasında Ne Yenmelidir?

Hacamat yapıldıktan sonra hastalar, yemek diyetine mutlaka uymalıdır. Hayvansal gıdalar konusundaki kısıtlama burada da geçerlidir. Tedaviden sonraki 3 günlük süreçte bu gıdalar yenmemeli ve su tüketimine devam edilmelidir. Bir müddet cinsel ilişkiye girilmemelidir. Vücutta tedavinin ağırlığı olduğundan bol bol dinlenilmelidir.

Hacamat öncesi ve sonrası ne yenmeli kriterlerine uyan hastalar tedaviden oldukça memnun olacaktır. Ayrıca kesi izlerinin kalmaması için özel krem ya da yağlar kullanılmalıdır. Sağlık uzmanları kantaron yağını önermektedir. Alternatif olarak zeytinyağı kullanmak da izlerin önüne geçektir. Yemek diyeti ile birlikte özen gösterilmesi gereken bir diğer durum da uykudur. Hacamat merkezinden ayrıldıktan sonra en az 3 saat uykuya karşı direnç gösterilmeli ve asla uyunmamalıdır. Dr. Cuma Sabun, kendi merkezinde uyguladığı seanslardan sonra hastalarına ayrıntılı olarak süreci anlatmaktadır ve olası şikayetlerinde derhal yardımcı olmaktadır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?