İslami Hacamat
En Kısa Tanımıyla Hacamat Nedir ? Ne işe Yarar ?
Hacamat vücutta birikmiş kirli kanların dışarıya atılması işlemidir. Oldukça kolay ve basit bir yöntem olan hacamat ile vücudunuz daha zinde bir hale gelir. Hacamat hakkında daha fazla bilgi edinmek için merkezimizi ziyaret edebilirsiniz.
Hacamat Hakkında Daha Fazla Bilgi

Gece Hacamat yapılır mı?

Gece Hacamat yapılır mı?

Hacamat yaptıranların merak ettiği konulardan biri de hacamat işleminin gece yapılıp yapılamayacağıdır. Web sitemizi takip edenler tarafından sorulan ve merak edilen bu soruyu cevaplamak istedik. Hacamat yaptırmadan önce mutlaka hacamat günleri dikkate alınmalıdır. Öncelikli dikkat edilecek konular geçildikten sonra diğer durumları anlamak daha kolay olacaktır. Gündüz yapılan hacamat işlemi gece de yapılabilir mi ?

Gece hacamat yapılır mı ?

Hacamatın yasak olduğu günler dikkate alınırsa gece hacamat yapılır. Hacamat Hicri takvime göre yapıldığı için akşam ezanından sonra bir sonraki güne geçilmektedir. Bu nedenle bir sonraki günü hacamatın yasaklı olduğu bir gün ise o gece hacamat yapılamaz. Örneğin Salı gecesi hacamat yapılamaz. Çünkü Salı akşam ezanından sonra Hicri takvime göre bir sonraki gün olan Çarşambaya geçilmiştir. Çarşamba, Cuma ve Cumartesi günleri hacamat yaptırmak uygun değildir. Bir diğer örnek, Pazartesi gece hacamat yapılır. Çünkü Pazartesi akşam ezanından sonra yasaklı olmayan bir diğer güne geçilmektedir. Bu nedenle Pazartesi, Çarşamba, Cumartesi ve Pazar günleri akşam ezanından sonra hacamat yapılabilir.

Hacamat gündüz mü daha faydalı gece mi ?

Hacamatın en verimli olacağı saatler gün içerisinde sabah erken saatlerdir. Mümkün mertebe hacamat için gündüz vakitler tercih edilmelidir. Acil işi olan veya ani rahatsızlık yaşayanlar gece hacamatı da yaptırabilirler. Öncelik her zaman gündüz erken saatler olmalıdır. Vücut dinç olduğu bir zamanda hacamat daha faydalı sonuçlar verecektir.

15 Haziran 2023

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM

  1. Ü.Emir dedi ki:

    Cinnilerin gündüzü, bizdeki gece vakti olduğu için ve cinniler serbest bir şekilde dolaştıkları için gece vakti hacamat çok zaruri olmadıkça yapmamak daha güzel olacaktır.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?